Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Budowa tunelu, który połączy dzielnicę jest już na finiszu

Data publikacji: 2018-11-19, Data modyfikacji: 2018-11-21
A A AWydrukDrukuj  
 
W dąbrowskich Ząbkowicach kończą się prace związane z budową tunelu, który zapewni komunikację między peronami i dwiema częściami dzielnicy oddzielonymi torami kolejowymi. Nowy tunel zastąpi wykorzystywaną do tej pory, starą kładkę. Koszt inwestycji to ponad 10,5 mln zł. „Dostosowanie stacji Dąbrowa Górnicza Ząbkowice do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się” to wspólne zadanie realizowane od 2017 roku przez gminę i PKP Polskie Linie Kolejowe w Częstochowie. Koszt inwestycji to ponad 10,5 mln zł. Udział miasta w tym przedsięwzięciu wynosi 3,2 mln zł. Inwestycja objęła budowę przejścia podziemnego pod torami kolejowymi wraz z montażem wind obsługujących perony stacji, pochylniami – podjazdami dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się, utworzenie nowego ciągu komunikacyjnego pieszo-rowerowego z wydzielonym pasem dla rowerzystów, remont peronu nr 1 oraz rozbiórkę kładki nad torami kolejowymi. Będzie nowe oświetlenie i monitoring. -Nowy tunel zastąpi wykorzystywaną do tej pory, starą kładkę, która została już wyburzona. Niezbędne było także przełożenie sieci uzbrojenia podziemnego i naziemnego kolidującego z inwestycją – mówi Lucyna Stępniewska z biura prasowego UM Dąbrowa Górnicza. Warto wspomnieć, że budowa tunelu to nie jedyna inwestycja w tej dzielnicy. Przy ulicy Dworcowej, w bezpośrednim sąsiedztwie ząbkowickiego dworca powstanie centrum przesiadkowe wraz z przebudowanym tam układem komunikacyjnym. Obecnie ogłoszony został przetarg na realizację tego zadania. Przed budynkiem dworca powstaną: podjazd i przystanki dla autobusów komunikacji miejskiej, miejsca postojowe dla podwożonych przez taksówki lub samochody prywatne pasażerów, zadaszone parkingi (stojaki) dla rowerów oraz 22 miejsca parkingowe dla samochodów osobowych. Zgodnie z planem inwestycja ma zakończyć się do końca czerwca 2019 roku. W budżecie na ten cel zarezerwowano ok. 3,5 mln zł. Artykuł Budowa tunelu, który połączy dzielnicę jest już na finiszu pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=39144
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Dąbrowa Górnicza – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim na Wyżynie Śląskiej, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Zajmuje powierzchnię 188,73 km² stanowiąc tym samym największe miasto województwa oraz 9 pod względem wielkości miejsce kraju.

Dabrowa Górnicza jest największym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego. Na jej terenie mieści się  największa huta stali ArcelorMittal Poland oddział Dąbrowa Górnicza, a także Koksownia Przyjaźń, Huta Bankowa czy huta szkła należąca do Saint-Gobain. Dąbrowa Górnicza należy do  sosnowiecko-dąbrowską Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Poza doskonale rozwiniętym przemysłem miasto poszczycić sie może wieloma zabytkami, takimi jak: bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z 1875 r.,  młyn z XVIII wieku w Ratanicach czy kaplica z XVIII wieku w Trzebisławicach.


Przez Dąbrowę Górniczą przwebiega droga ekspresowa S1, dwie drogi krajowe  - DK nr 86 i 94 oraz linia kolejowa nr 1 (Warszawa – Częstochowa – Katowice).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola