Belka
Niedziela, 18 Listopada 2018   imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dąbrowa Górnicza: Edward Bober powalczy o fotel prezydenta

Data publikacji: 2018-09-01, Data modyfikacji: 2018-09-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Edward Bober powalczy o urząd prezydenta Dąbrowy Górniczej. Obecny radny to kandydat Dąbrowskiej Wspólnoty Samorządowej. W czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej Edward Bober, który w radzie zasiada od 2002 roku, ogłosił, że będzie się ubiegać o urząd prezydenta Dąbrowy Górniczej. Wystartuje z komitetu wyborczego Dąbrowskiej Wspólnoty Samorządowej. – Dobre zarządzanie szpitalem (ZCO), inwestycje na terenach zielonych, budowa mieszkań, budowa wielofunkcyjnego stadionu sportowego, wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw, a także zmniejszenie zadłużenia miasta – to główne tezy programu kandydata. – O pozostałych tezach będziemy rozmawiać podczas spotkań z mieszkańcami, które odbędą się w ramach cyklu „Porozmawiajmy o Dąbrowie”. Spotkam się z mieszkańcami każdej dzielnicy, by poznać ich oczekiwania, pomysły jak i obawy – mówi Edward Bober. Edward Bober ma 55 lat. Z Dąbrową Górniczą związany jest od prawie pół wieku. Tu pracuje, wraz z żoną Urszulą, tu także prowadzi firmę. W Dąbrowie mieszka również jego dwóch synów. Studia wyższe z zakresu polityki społecznej ukończył na Uniwersytecie Śląskim. Absolwent pięciu kierunków studiów podyplomowych. Od 2004 roku lat kierownik jednego z działów w MOPS w Dąbrowie Górniczej. Wieloletni radny Rady Miejskiej Dąbrowy Górniczej, przedsiębiorca. Utytułowany m.in. „Dąbrowianinem Roku”, Srebrną oraz Złotą Odznaką „Zasłużony dla Województwa Śląskiego”. Od wielu lat znany w mieście ze swojej działalności społecznej i charytatywnej. Szczególnie uważny na potrzeby niepełnosprawnych, najbardziej potrzebujących i seniorów. Aktywny propagator sportu wśród najmłodszych. Od 2001 roku członek Ochotniczej Straży Pożarnej. Od wielu lat honorowy krwiodawca, organizator akcji edukacyjnej rozprawiającej się z mitami na temat oddawania krwi. Twórca stowarzyszenia Dąbrowska Wspólnota Samorządowa, która od 11 lat zrzesza ludzi, którzy bezinteresownie i skutecznie działają na rzecz ludzi i miasta. O urząd prezydenta powalczą także Katarzyna Zagajska (Stowarzyszenie Razem dla Dąbrowy Górniczej), Marcin Bazylak, któremu poparcie przekazał prezydent Zbigniew Podraza, Artur Borowicz wspólny kandydat Koalicji Obywatelskiej (Platforma Obywatelska i Nowoczesna) i Tatiana Duraj-Fert (Prawo i Sprawiedliwość). Artykuł Dąbrowa Górnicza: Edward Bober powalczy o fotel prezydenta pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=35700
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Dąbrowa Górnicza – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim na Wyżynie Śląskiej, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Zajmuje powierzchnię 188,73 km² stanowiąc tym samym największe miasto województwa oraz 9 pod względem wielkości miejsce kraju.

Dabrowa Górnicza jest największym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego. Na jej terenie mieści się  największa huta stali ArcelorMittal Poland oddział Dąbrowa Górnicza, a także Koksownia Przyjaźń, Huta Bankowa czy huta szkła należąca do Saint-Gobain. Dąbrowa Górnicza należy do  sosnowiecko-dąbrowską Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Poza doskonale rozwiniętym przemysłem miasto poszczycić sie może wieloma zabytkami, takimi jak: bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z 1875 r.,  młyn z XVIII wieku w Ratanicach czy kaplica z XVIII wieku w Trzebisławicach.


Przez Dąbrowę Górniczą przwebiega droga ekspresowa S1, dwie drogi krajowe  - DK nr 86 i 94 oraz linia kolejowa nr 1 (Warszawa – Częstochowa – Katowice).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola