Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dwóch radnych odchodzi. Powód? Ich stowarzyszenia poparły kandydata PiS

Data publikacji: 2018-11-08, Data modyfikacji: 2018-11-10
A A AWydrukDrukuj  
 
– W tej kadencji będę radnym niezależnym – mówi Szymon Widera, który do Rady Miejskiej dostał się z list DWS. Powód? Poparcie, którego stowarzyszenie w drugiej turze wyborów udzieliło kandydatowi PiS Robertowi Warwasowi. Z tego samego powodu ze stowarzyszenia Razem dla DG odchodzi Piotr Zieliński. W Dąbrowie Górniczej o miejsce w 25-osobowej Radzie Miejskiej walczyło 243 kandydatów. Mandat zdobyło 9 radnych klubu SLD Lewica Razem, 6 radnych PiS, 4 radnych Koalicji Obywatelskiej (Platforma Obywatelska oraz Nowoczesna), 3 radnych Dąbrowskiej Wspólnoty Samorządowej, 2 radnych Razem dla DG, a także jeden radny Towarzystwa Przyjaciół Dąbrowy Górniczej. Okazuje się jednak, że dwóch radnych nie będzie reprezentować stowarzyszeń, z których list dostało się do Rady Miejskiej. Jednym z nich jest Szymon Widera, który jeszcze przed drugą turą wyborów zawiesił swoje członkostwo w Dąbrowskiej Wspólnocie Samorządowej, o czym poinformował na profilu społecznościowym. Powód? – Powodem mojej decyzji było poparcie przez Edwarda Bobera (lidera DWS – przyp. red.) w drugiej turze wyborów prezydenckich przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości Roberta Warwasa i brak oświadczenia zarządu DWS o pozostawaniu neutralnym – tłumaczy swoją decyzję Szymon Widera. Radny, który w wyborach otrzymał 587 głosów, poinformował nas, że w obecnej kadencji będzie radnym niezależnym. Oznaczać to może, że w Radzie Miejskiej może nie być klubu DWS, ponieważ potrzeba do tego co najmniej trzech radnych. Drugim radnym, który opuścił stowarzyszenie, z list którego dostał się do Rady Miejskiej, jest Piotr Zieliński. To jego pierwsza kadencja w dąbrowskiej radzie. Podobnie jak w przypadku Szymona Widery, jego decyzja ma związek z poparciem przez Katarzynę Zagajską, prezes stowarzyszenia Razem dla DG, kandydata PiS w drugiej turze wyborów. Czy Zieliński zamierza zostać radnym niezależnym, a może jednak zasili klub SLD Lewica Razem albo Koalicji Obywatelskiej? – Nie podjąłem jeszcze decyzji, ale „serce zawsze miałem po środku lub lewej stronie. Dodam, że od ponad trzech lat działałem w stowarzyszeniu „Zielony Gołonóg” które założyłem – jestem społecznikiem i najważniejsza jest dla mnie praca na rzecz miasta i mieszkańców – mówi Piotr Zieliński. POLECAMY TAKŻE:  Marcin Bazylak: Przez kolejne 5 lat będziemy wspólnie zmieniać Dąbrowę Górniczą Artykuł Dwóch radnych odchodzi. Powód? Ich stowarzyszenia poparły kandydata PiS pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=38811
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Dąbrowa Górnicza – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim na Wyżynie Śląskiej, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Zajmuje powierzchnię 188,73 km² stanowiąc tym samym największe miasto województwa oraz 9 pod względem wielkości miejsce kraju.

Dabrowa Górnicza jest największym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego. Na jej terenie mieści się  największa huta stali ArcelorMittal Poland oddział Dąbrowa Górnicza, a także Koksownia Przyjaźń, Huta Bankowa czy huta szkła należąca do Saint-Gobain. Dąbrowa Górnicza należy do  sosnowiecko-dąbrowską Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Poza doskonale rozwiniętym przemysłem miasto poszczycić sie może wieloma zabytkami, takimi jak: bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z 1875 r.,  młyn z XVIII wieku w Ratanicach czy kaplica z XVIII wieku w Trzebisławicach.


Przez Dąbrowę Górniczą przwebiega droga ekspresowa S1, dwie drogi krajowe  - DK nr 86 i 94 oraz linia kolejowa nr 1 (Warszawa – Częstochowa – Katowice).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola