Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Dzieli się nas na lepszych i gorszych" - czyli afera o kurtynę z mgiełką wodną

Data publikacji: 2018-08-02, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Z nieba, od kilku dni, leje się żar. Ratunkiem w miastach są kurtyny wodne. Jedna z nich chłodziła mieszkańców dąbrowskiego Gołonoga. Do środy. – Zabrano nam kurtynę z mgiełką i przeniesiono na Mydlice, bo tam zepsuło się „drzewko wodne”. Poczuliśmy się jak obywatele drugiej kategorii – mówi pani Kasia. Przez nasz region przechodzi fala upałów. Żar leje się z nieba, ratunkiem dla mieszkańców miast są kurtyny z delikatną bryzą wodną, dzięki którym choć trochę można się schłodzić. W Dąbrowie Górniczej takich kurtyn jest trzy. Jedna z nich przynosiła ochłodę mieszkańcom Gołonoga, szczególnie tym najmłodszym. No właśnie – przynosiła, ponieważ w czwartek, 2 sierpnia została zdemontowana. – Z kurtyny na Palcu Bema chętnie korzystali mieszkańcy, szczególnie dzieci miały sporo frajdy popołudniami. Dzisiaj przyjechali do nas pracownicy Dąbrowskich Wodociągów i zdemontowali kurtynę. Dlaczego? Okazało się, że zepsuło się „drzewko wodne” na Mydlicach i dlatego zabierają tam „naszą kurtynę”. Poinformowano nas, że wróci za dw tygodnie, czyli w czasie kiedy może nie być już potrzebna. Poczuliśmy się jak mieszkańcy gorszej kategorii. Jak tak można? – pyta pani Kasia, rozgoryczona mieszkanka Gołonoga. Początkowo dąbrowski magistrat potwierdził, że kurtyna z mgiełką wodną, która do tej pory ustawiona była na Placu Bema w Gołonogu ma zostać przeniesiona w miejsce uszkodzonego „drzewka wodnego” znajdującego się na Mydlicach. Z kolei na Placu Bema miał pojawić się zraszacz, który również pozwoliłby mieszkańcom na ochłodę i chwilę wytchnienia od uprzykrzających życie upałów. – Zamiana ta została podyktowana zdecydowanie większą liczbą osób korzystających z bramki na osiedlu Mydlice niż w Gołonogu – komentuje Bartosz Matylewicz, rzecznik UM w Dąbrowie Górniczej. Z czasem jednak okazało się, że kurtyna wodna wróci na Gołonóg, jeszcze tego samego dnia kiedy została zdemontowana. Powód? „Drzewko wodne” na Mydlicach, w ramach gwarancji, zostanie zastąpione innym urządzeniem. Uzyskaliśmy także informację, że Dąbrowskie Wodociągi postarają się dokupić więcej tego typu bramek, co w przyszłości ma ułatwić dysponowanie nimi w różnych częściach miasta. Aferę z kurtyną wodną skomentował radny Szymon Widera, który interweniował w tej sprawie. – Bardzo nie podoba mi się to, że dzielimy ludzi na lepszych i gorszych. Argument, że wodne drzewo na Mydlicach się zepsuło nie oznacza, że mieszkańcy „Starego Gołonoga” mają zrezygnować z możliwości ochłodzenia się. Cieszę się jednak, że dzięki interwencji kurtyna wodna wróci na Plac Bema – podsumował radny. Artykuł „Dzieli się nas na lepszych i gorszych” – czyli afera o kurtynę z mgiełką wodną pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=34759
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Dąbrowa Górnicza – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim na Wyżynie Śląskiej, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Zajmuje powierzchnię 188,73 km² stanowiąc tym samym największe miasto województwa oraz 9 pod względem wielkości miejsce kraju.

Dabrowa Górnicza jest największym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego. Na jej terenie mieści się  największa huta stali ArcelorMittal Poland oddział Dąbrowa Górnicza, a także Koksownia Przyjaźń, Huta Bankowa czy huta szkła należąca do Saint-Gobain. Dąbrowa Górnicza należy do  sosnowiecko-dąbrowską Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Poza doskonale rozwiniętym przemysłem miasto poszczycić sie może wieloma zabytkami, takimi jak: bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z 1875 r.,  młyn z XVIII wieku w Ratanicach czy kaplica z XVIII wieku w Trzebisławicach.


Przez Dąbrowę Górniczą przwebiega droga ekspresowa S1, dwie drogi krajowe  - DK nr 86 i 94 oraz linia kolejowa nr 1 (Warszawa – Częstochowa – Katowice).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola