Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Koniec z przeprawą przez tory. Tunel łączący Pogorię III i IV staje się faktem

Data publikacji: 2018-11-03, Data modyfikacji: 2018-11-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Koniec z przeprawą przez kolejowy nasyp i tory. Miasto wyłoniono wykonawcę tunelu, który połączy Pogorię III i IV. Ścieżki okalające Pogorię III i IV to bardzo popularne trasy rowerowych przejażdżek, biegów i spacerów. Jeziora rozdziela jednak towarowa linia kolejowa. Żeby szybko i najkrótszą drogą przemieścić się między nimi, trzeba pokonać nasyp i tory. Ma się to jednak zmienić. Jak informują dąbrowscy urzędnicy, tunel łączący Pogorię III i IV staje się faktem. Miasto wyłoniło wykonawcę prac, czyli dąbrowskie spółki Nowak Mosty i Complex, które budowę tunelu pod nasypem wyceniły na 3,6 mln zł. Pogorię III i IV połączy tunel pieszo-rowerowy – fot. UM Dąbrowa GórniczaW piątek, 2 listopada podpisano umowę na realizację inwestycji, w efekcie których pod torowiskiem powstanie tunel pieszo-rowerowy. Finał robót przewidziano na czerwiec 2019 roku, a przynajmniej takie są plany. Przejście podziemne ma mieć 6,1 m długości i 3 wysokości. W szczególnych przypadkach, tunel będzie mógł być wykorzystywany przez samochody służb ratowniczych. Warto także wspomnieć, że projekt przejścia pieszo-rowerowego przygotowało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kanad z Bytomia. Artykuł Koniec z przeprawą przez tory. Tunel łączący Pogorię III i IV staje się faktem pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=38634
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Dąbrowa Górnicza – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim na Wyżynie Śląskiej, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Zajmuje powierzchnię 188,73 km² stanowiąc tym samym największe miasto województwa oraz 9 pod względem wielkości miejsce kraju.

Dabrowa Górnicza jest największym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego. Na jej terenie mieści się  największa huta stali ArcelorMittal Poland oddział Dąbrowa Górnicza, a także Koksownia Przyjaźń, Huta Bankowa czy huta szkła należąca do Saint-Gobain. Dąbrowa Górnicza należy do  sosnowiecko-dąbrowską Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Poza doskonale rozwiniętym przemysłem miasto poszczycić sie może wieloma zabytkami, takimi jak: bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z 1875 r.,  młyn z XVIII wieku w Ratanicach czy kaplica z XVIII wieku w Trzebisławicach.


Przez Dąbrowę Górniczą przwebiega droga ekspresowa S1, dwie drogi krajowe  - DK nr 86 i 94 oraz linia kolejowa nr 1 (Warszawa – Częstochowa – Katowice).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola