Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Marcin Bazylak: W pierwszym kwartale 2019 roku zorganizuję konkurs na nowego menadżera szpitala

Data publikacji: 2018-11-22, Data modyfikacji: 2018-11-24
A A AWydrukDrukuj  
 
W pierwszym dniu urzędowania nowy prezydent Dąbrowy Górniczej powołał zespół, którego zadaniem będzie ocena aktualnej sytuacji dąbrowskiego szpitala. – W pierwszym kwartale 2019 r. zorganizuję konkurs na nowego menadżera Szpitala Specjalistycznego im. Szymona Starkiewicza – zapowiada Marcin Bazylak. W środę, 21 listopada w czasie sesji inauguracyjnej prezydent Marcin Bazylak nawiązał do swojego programu wyborczego i zapowiedział, że zamierza go realizować punkt po punkcie. W pierwszym dniu urzędowania powołał on zespół, którego zadaniem jest ocena aktualnej sytuacji dąbrowskiego szpitala. – Do tej pory nie miałem nic wspólnego z bieżącym funkcjonowaniem szpitala. Dlatego potrzebuję rzetelnej analizy i wyraźnych rekomendacji na przyszłość – oświadczył nowy prezydent. Marcin Bazylak potwierdził także informację, że po kilkunastu latach bezpłatnego urlopu, do szpitala wraca jego dyrektor, Zbigniew Podraza. „Jednak z uwagi na fakt, że jeszcze w tym roku osiągnie on wiek emerytalny, będzie kierował dąbrowską placówką w bardzo krótkiej perspektywie czasu. Rozmawiałem o tym ze Zbigniewem Podrazą. Jego plany są wyraźnie określone” – czytamy w oświadczeniu Bazylaka. Prezydent zapowiedział także, że już w pierwszym kwartale 2019 roku zorganizuje konkurs na nowego menadżera Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Szymona Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej. – Przed nami trudne i ważne wyzwania. Wierzę jednak, że po dokładnej analizie sytuacji i z nowym kierownictwem dąbrowski szpital zapewni mieszkańcom oczekiwany poziom usług medycznych – zapowiedział Marcin Bazylak. Zadanie nie będzie proste, ponieważ dąbrowski szpital od kilku lat stacza się po równi pochyłej, co najbardziej odbija się na pacjentach. Artykuł Marcin Bazylak: W pierwszym kwartale 2019 roku zorganizuję konkurs na nowego menadżera szpitala pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=39355
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Dąbrowa Górnicza – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim na Wyżynie Śląskiej, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Zajmuje powierzchnię 188,73 km² stanowiąc tym samym największe miasto województwa oraz 9 pod względem wielkości miejsce kraju.

Dabrowa Górnicza jest największym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego. Na jej terenie mieści się  największa huta stali ArcelorMittal Poland oddział Dąbrowa Górnicza, a także Koksownia Przyjaźń, Huta Bankowa czy huta szkła należąca do Saint-Gobain. Dąbrowa Górnicza należy do  sosnowiecko-dąbrowską Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Poza doskonale rozwiniętym przemysłem miasto poszczycić sie może wieloma zabytkami, takimi jak: bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z 1875 r.,  młyn z XVIII wieku w Ratanicach czy kaplica z XVIII wieku w Trzebisławicach.


Przez Dąbrowę Górniczą przwebiega droga ekspresowa S1, dwie drogi krajowe  - DK nr 86 i 94 oraz linia kolejowa nr 1 (Warszawa – Częstochowa – Katowice).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola