Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przebudowa os. Sikorskiego zakończy się wcześniej niż zakładano

Data publikacji: 2018-11-01, Data modyfikacji: 2018-11-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku zakończy się przebudowa osiedla Sikorskiego w Dąbrowie Górniczej. Początkowo zakładano, że prace, których koszt to blisko 13 mln zł, potrwają do połowy przyszłego roku. Jak zmieni się osiedle? Przebudowa osiedla Sikorskiego prowadzona jest w oparciu o projekt, który w 2015 roku poddany został konsultacjom z mieszkańcami. Warto jednak wspomnieć, że w trakcie prowadzonych prac na bieżąco uwzględniano propozycje, które wnosili mieszkańcy. I tak, aby uniknąć wycinki drzew, tak ważnych dla dąbrowian, zmodyfikowany został układ komunikacyjny, a liczbę miejsc dla niepełnosprawnych zwiększono dwukrotnie do 28. – To dzięki wspólnym rozmowom, uczestnictwu i zaangażowaniu mieszkańców, w przyszłym roku poza setką już nasadzonych młodych drzew, pojawi się dodatkowo 50 wysokich, dających cień – informuje dąbrowski magistrat. Co istotne dla mieszkańców, na osiedlu powstało ponad 500 miejsc parkingowych, nowy układ komunikacyjny, chodniki i miejsca parkingowe. Zupełnie od nowa zaaranżowany został zielony pasaż z miejscami wypoczynku dla seniorów i maluchów. W ramach kompleksowej przebudowy zmodernizowano także starą i częściowo niewydolną kanalizację. Urzędnicy zapowiadają, że jeszcze jesienią, w nowym miejscu, powstanie duży plac zabaw dla najmłodszych i nieco starszych dzieci. Na osiedlu pojawi się boisko do streetballa, dwa miejsca do gry w bule oraz placyki ze stołami do gier. Trwają nasadzenia kilku tysięcy krzewów. Dodatkowo, dla zwiększenia poczucia bezpieczeństwa po zmroku, powstanie nowe oświetlenie, a stare zostanie wymienione. Na całym osiedlu Sikorskiego pojawią się nowe aranżacje zieleni i kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych trawnika. Realizacja przebudowy, która właśnie dobiega końca, kosztowała prawie 13 mln zł. Artykuł Przebudowa os. Sikorskiego zakończy się wcześniej niż zakładano pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=38558
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Dąbrowa Górnicza – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim na Wyżynie Śląskiej, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Zajmuje powierzchnię 188,73 km² stanowiąc tym samym największe miasto województwa oraz 9 pod względem wielkości miejsce kraju.

Dabrowa Górnicza jest największym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego. Na jej terenie mieści się  największa huta stali ArcelorMittal Poland oddział Dąbrowa Górnicza, a także Koksownia Przyjaźń, Huta Bankowa czy huta szkła należąca do Saint-Gobain. Dąbrowa Górnicza należy do  sosnowiecko-dąbrowską Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Poza doskonale rozwiniętym przemysłem miasto poszczycić sie może wieloma zabytkami, takimi jak: bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z 1875 r.,  młyn z XVIII wieku w Ratanicach czy kaplica z XVIII wieku w Trzebisławicach.


Przez Dąbrowę Górniczą przwebiega droga ekspresowa S1, dwie drogi krajowe  - DK nr 86 i 94 oraz linia kolejowa nr 1 (Warszawa – Częstochowa – Katowice).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola