Belka
Poniedziałek, 14 Czerwca 2021   imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rusza kolejna edycja programu "Lokal na start"

Data publikacji: 2019-07-04, Data modyfikacji: 2019-07-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Ruszyła kolejna edycja akcji „Lokal na start”. W ramach projektu, początkujący dąbrowscy przedsiębiorcy mogą starać się o lokal na atrakcyjnych warunkach. Urzędnicy z dębowego miasta ogłosili drugą edycję programu „Lokal na start”. – Jak zapowiadaliśmy podczas ogłoszenia wyników pierwszej edycji, ruszamy z kolejną odsłoną programu. Mamy świadomość, że dla wielu przedsiębiorców decydujących się postawić swoje pierwsze biznesowe kroki sporym utrudnieniem w rozkręceniu własnej działalności mogą być wysokie koszty wynajęcia lokalu. Dlatego też, w ramach naszego programu, proponujemy im atrakcyjne stawki będące w zasięgu ich możliwości finansowych. Jestem przekonany, że dzięki temu kreatywni przedsiębiorcy i ich młode stażem firmy będą mieli dobry start w Dąbrowie Górniczej – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent miasta. Lokale dla młodych przedsiębiorców „Lokal na start” to wspólne przedsięwzięcie miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. O lokale mogą ubiegać się małe i mikro przedsiębiorstwa, które rozpoczynają działalność gospodarczą lub prowadzą ją nie dłużej niż 3 lata. Istotne jest, aby działalność była zarejestrowana na terenie Dąbrowy Górniczej. Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości wytypował tym razem 9 lokali z zasobów MZBM o powierzchni od 12 m kw. do 301 m kw., z tym że największy lokal może zostać podzielony i wynajęty w mniejszych części. Koszty najmu zaczynają się od 2,50 zł netto/m kw. Po stronie najemcy będzie także koszt mediów, ewentualnego odświeżenia lokalu oraz podatek od nieruchomości. Powstaną trzy nowe lokale Przypomnijmy, że w maju poznaliśmy zwycięzców pierwszej edycji programu „Lokal na start”. Jury wyłoniło trzech laureatów: Joannę Kozieł (lokal przy ul. Piłsudskiego 36/608 – 28,2 pkt), Monikę Polaczek (lokal przy ul. Strzemieszyckiej 375 – 26,6 pkt) i Wiolettę Dobrek (lokal przy ul. Piłsudskiego 36d/605 – 22,6 pkt). W lokalach tych będzie prowadzona rehabilitacja małych zwierząt, głównie psów i kotów, które doznały urazów czy przeszły operacje, szkolenia, kursy, warsztaty i konferencje dla pracowników sfery budżetowej, a także studio tańca i fitness z elementami gimnastyki i akrobatyki. W sumie do konkursu wpłynęło dziewięć zgłoszeń, z czego siedem pozytywnie przeszło ocenę formalną. Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości pomaga stawiać pierwsze kroki w biznesie. Oferuje m.in. bezpłatne szkolenia, porady i miejsce do pracy. Mieści się przy ul. 3-go Maja 22. Jego głównym celem jest zapewnianie kompleksowego wsparcia, zarówno dla osób planujących rozpoczęcie przygody z biznesem, jak i właścicieli firm. Artykuł Rusza kolejna edycja programu „Lokal na start” pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=46317
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Dąbrowa Górnicza – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim na Wyżynie Śląskiej, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Zajmuje powierzchnię 188,73 km² stanowiąc tym samym największe miasto województwa oraz 9 pod względem wielkości miejsce kraju.

Dabrowa Górnicza jest największym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego. Na jej terenie mieści się  największa huta stali ArcelorMittal Poland oddział Dąbrowa Górnicza, a także Koksownia Przyjaźń, Huta Bankowa czy huta szkła należąca do Saint-Gobain. Dąbrowa Górnicza należy do  sosnowiecko-dąbrowską Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Poza doskonale rozwiniętym przemysłem miasto poszczycić sie może wieloma zabytkami, takimi jak: bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z 1875 r.,  młyn z XVIII wieku w Ratanicach czy kaplica z XVIII wieku w Trzebisławicach.


Przez Dąbrowę Górniczą przwebiega droga ekspresowa S1, dwie drogi krajowe  - DK nr 86 i 94 oraz linia kolejowa nr 1 (Warszawa – Częstochowa – Katowice).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola