Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Uwaga kierowcy! Będą utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu

Data publikacji: 2018-11-07, Data modyfikacji: 2018-11-10
A A AWydrukDrukuj  
 
W środę, 7 listopada rozpoczęła się wyczekiwana przez mieszkańców przebudowa fragmentu ul. Letniej. Kierowców czekają utrudnienia. Na czas remontu 600-metrowego fragmentu ulicy Letniej wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu. Do 15 grudnia z ruchu wyłączony zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Robotniczą do mostu nad Czarną Przemszą. Objazd odbywać się będzie ulicami: Dąbrowa Górnicza – ul. Robotnicza, Będzin – ul. Bory, Podłosie, Podleśna, Niepiekło, Preczów – ul. Dębowa, Szkolna, Dąbrowa Górnicza – Marianki. Zmieni się także rozkład linii autobusowych nr 79 i 242. – Linia autobusowa nr 79 będzie kończyła i rozpoczynała swoją trasę w kierunku Będzina na przystanku „Dąbrowa Górnicza Korzeniec Kopalnia Piasku nż”. Wyłączony z obsługi tej linii zostanie odcinek w Dąbrowie Górniczej, od przystanku „Dąbrowa Górnicza Kopalnia Piasku nż” do przystanku „Dąbrowa Górnicza Pałac Kultury” – informuje dąbrowski magistrat. W celu zapewnienia pasażerom linii nr 79 możliwości dojazdów i powrotów z centrum Dąbrowy Górniczej w rejon Marianek w Psarach, uruchomione zostaną dodatkowe kursy na linii autobusowej nr 242. Kursy te będą obsługiwały trasę „Dąbrowa Górnicza Pałac Kultury” – „Psary Preczów Remiza”, zapewniając połączenia przesiadkowe do i z Marianek na przystanku „Psary Preczów Remiza”. Podczas remontu, całkowicie wyłączony z obsługi zostanie przystanek „Dąbrowa Górnicza Korzeniec Park Zielona Basen”. W ramach inwestycji, oprócz przebudowy jezdni, skrzyżowań i zjazdów, wyznaczone zostaną cztery przejścia dla pieszych, które będą doświetlone. Chodniki zostaną wyremontowane i zbudowane miejsca postojowe. Zmodernizowane i uporządkowane będą także miejsca parkingowe przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych wraz z miejscami dla niepełnosprawnych. Przebudowane zostaną także przystanki autobusowe, chodniki i alejki parkowe w miejscu łączenia się z ulicą, uzupełniona trawa na poboczach. Wykonawcą robót jest firma Eurovia. Artykuł Uwaga kierowcy! Będą utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=38789
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Dąbrowa Górnicza – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim na Wyżynie Śląskiej, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Zajmuje powierzchnię 188,73 km² stanowiąc tym samym największe miasto województwa oraz 9 pod względem wielkości miejsce kraju.

Dabrowa Górnicza jest największym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego. Na jej terenie mieści się  największa huta stali ArcelorMittal Poland oddział Dąbrowa Górnicza, a także Koksownia Przyjaźń, Huta Bankowa czy huta szkła należąca do Saint-Gobain. Dąbrowa Górnicza należy do  sosnowiecko-dąbrowską Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Poza doskonale rozwiniętym przemysłem miasto poszczycić sie może wieloma zabytkami, takimi jak: bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z 1875 r.,  młyn z XVIII wieku w Ratanicach czy kaplica z XVIII wieku w Trzebisławicach.


Przez Dąbrowę Górniczą przwebiega droga ekspresowa S1, dwie drogi krajowe  - DK nr 86 i 94 oraz linia kolejowa nr 1 (Warszawa – Częstochowa – Katowice).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola