Belka
Poniedziałek, 14 Czerwca 2021   imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

UWAGA! W ten weekend pierwsze opryski w mieście

Data publikacji: 2019-06-28, Data modyfikacji: 2019-06-28
A A AWydrukDrukuj  
 
W nocy z piątku na sobotę zaplanowane pierwsze opryski w parkach i na osiedlach w Dąbrowie Górniczej. Kilkanaście dni temu pisaliśmy o planowanych nocnych opryskach przeciwko kleszczom i komarom. – Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku miasto podjęło decyzje o wykonaniu oprysków w tych częściach miasta, gdzie owady są najbardziej dokuczliwe. Środki, które zostaną użyte będą działać nie tylko przeciw komarom, ale i kleszczom. Będą jednak bezpieczne dla dzieci, dorosłych, roślin i zwierząt. Stężenie środków owadobójczych nie będzie nikomu zagrażać. Dla komfortu wszystkich, a także ochrony populacji „dobrych” owadów, przede wszystkim pszczół, będą dokonywane w nocy, między 22 a 6 – mówił Damian Rutkowski, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej. Pierwsza tura oprysków rusza już z piątku na sobotę (z 28 na 29 czerwca) i potrwa dwie lub trzy doby w zależności od warunków pogodowych, druga w lipcu, trzecia w sierpniu. Na czym polegają opryski? Na czym polegają opryski? – Wykonawca wykona usługę przy zastosowaniu urządzeń fabrycznie przeznaczonych do zamgławiania, gwarantujących stałe stężenie preparatu w oparach cieczy roboczej oraz jednorodne rozprowadzenie środka, przy użyciu preparatów chemicznych przeznaczonych do zwalczania komarów i kleszczy znajdujących się w aktualnym Wykazie Produktów Biobójczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie – wyjaśniają urzędnicy. Opryski obejmą prawie 200 hektarów Opryski obejmą prawie 200 hektarów Dąbrowy Górniczej. Będą to głównie parki, laski, bulwary, akweny wodne, duże osiedla mieszkaniowe, place zabaw, tereny wzdłuż pasów drogowych. Tereny przeznaczone do oprysków to: parki Hallera, Śródmiejski, Zielona, Staszica, Podlesie (razem z ulicą), Tysiąclecia, Brzozowy, okolice wszystkich czterech Pogorii, Wywierzyska w Strzemieszycach, park przed kościołem na ul. Oddziału AK Ordona , amfiteatr w Ząbkowicach, tereny należące do Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych, Bulwar Olszowa, lasek przy ul. Podłęknickiej, Planty, Mydlice Północne oraz Południowe. Opryskane zostaną także place zabaw przy ulicach Gilowej, Żwirki i Wigury, Łaziennej, Świerkowej i Białostockiego oraz pasy drogowe ulic Niemcewicza, Letniej, Marianki, Ratanice, Pogoria, Kryniczna, Hallerczyków, Majewskiego, Strzemieszycka, Rudna, Idzikowskiego, Łazowska, Dąbrowszczaków, Olimpijska, Mieszka I, Modrzewiowa i Zachodnia. Artykuł UWAGA! W ten weekend pierwsze opryski w mieście pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=46200
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Dąbrowa Górnicza – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim na Wyżynie Śląskiej, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Zajmuje powierzchnię 188,73 km² stanowiąc tym samym największe miasto województwa oraz 9 pod względem wielkości miejsce kraju.

Dabrowa Górnicza jest największym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego. Na jej terenie mieści się  największa huta stali ArcelorMittal Poland oddział Dąbrowa Górnicza, a także Koksownia Przyjaźń, Huta Bankowa czy huta szkła należąca do Saint-Gobain. Dąbrowa Górnicza należy do  sosnowiecko-dąbrowską Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Poza doskonale rozwiniętym przemysłem miasto poszczycić sie może wieloma zabytkami, takimi jak: bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z 1875 r.,  młyn z XVIII wieku w Ratanicach czy kaplica z XVIII wieku w Trzebisławicach.


Przez Dąbrowę Górniczą przwebiega droga ekspresowa S1, dwie drogi krajowe  - DK nr 86 i 94 oraz linia kolejowa nr 1 (Warszawa – Częstochowa – Katowice).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola