Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W końcu jedna z dąbrowskich dzielnic doczeka się centrum kultury

Data publikacji: 2018-08-08, Data modyfikacji: 2018-08-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Trzy segmenty, przeszklone ściany, nowoczesna czytelnia i miejsce spotkań dla mieszkańców – tak zmieniła się filia nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Strzemieszycach, której przebudowa właśnie dobiega końca. Inwestycja kosztowała miasto 7,5 mln zł. W ubiegłym roku rozpoczęła się przebudowa biblioteki w Strzemieszycach. Po remoncie obiekt ma stać się lokalnym centrum kultury, którego w dzielnicy brakowało. Cały kompleks składa się z trzech segmentów, wykonanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, w pełni klimatyzowanych i przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyróżnia się nowoczesną architekturą, łączącą trzy style elewacji – tradycyjnej cegły, szkła z betonem oraz cortenu. – Obecnie trwają jeszcze roboty wykończeniowe w budynkach oraz zagospodarowujące teren wokół. Wartość całego przedsięwzięcia, które powinno zakończyć się ostatniego sierpnia tego roku, to 7,5 mln zł – mówi Lucyna Stępniewska z biura prasowego UM w Dąbrowie Górniczej. Wykonawcą robót jest dąbrowska firma – PRB A. Piaskowski i Spółka. Warto dodać, że w pierwotnej wersji miał to być obiekt jednokondygnacyjny, ale ostatecznie zdecydowano się na dwie kondygnacje. Dodatkowo, budynek jest wyposażony w windę, która ma ułatwić dostęp do zbiorów bibliotecznych i wszystkich sal osobom niepełnosprawnym. Na pewno ciekawym uzupełnieniem funkcji tego miejsca będzie segment służący za salę wielofunkcyjną, w którym można będzie organizować pokazy filmowe czy artystyczne. Wraz z przebudową biblioteki, zmieni się również jej otoczenie, gdzie pojawi się nowa zieleń oraz miejsca parkingowe. Artykuł W końcu jedna z dąbrowskich dzielnic doczeka się centrum kultury pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=34984
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Dąbrowa Górnicza – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim na Wyżynie Śląskiej, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Zajmuje powierzchnię 188,73 km² stanowiąc tym samym największe miasto województwa oraz 9 pod względem wielkości miejsce kraju.

Dabrowa Górnicza jest największym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego. Na jej terenie mieści się  największa huta stali ArcelorMittal Poland oddział Dąbrowa Górnicza, a także Koksownia Przyjaźń, Huta Bankowa czy huta szkła należąca do Saint-Gobain. Dąbrowa Górnicza należy do  sosnowiecko-dąbrowską Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Poza doskonale rozwiniętym przemysłem miasto poszczycić sie może wieloma zabytkami, takimi jak: bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z 1875 r.,  młyn z XVIII wieku w Ratanicach czy kaplica z XVIII wieku w Trzebisławicach.


Przez Dąbrowę Górniczą przwebiega droga ekspresowa S1, dwie drogi krajowe  - DK nr 86 i 94 oraz linia kolejowa nr 1 (Warszawa – Częstochowa – Katowice).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola