Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wejdź do pokoju matematycznych zagadek

Data publikacji: 2018-12-05, Data modyfikacji: 2018-12-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Do końca grudnia można wziąć udział w niezwykłej, matematycznej przygodzie w wyjątkowym pokoju w Dąbrowie Górniczej. Do końca grudnia można się zabawić w matematycznym pokoju zagadek „Świat Królowej”, który mieści się przy al. Piłsudskiego 36c/620 w Dąbrowie Górniczej. – Podczas gry uczestnicy rozwiązują zadania, rozwijając spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz umiejętność współpracy w grupie – wyjaśniają organizatorzy. Zabawa przeznaczona jest dla młodzieży ze starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum. – „Świat Królowej” to przestrzeń stworzona po to, aby pobudzać emocje, które zapewnią przyswajanie matematyki w sposób inny niż szkolny – dodają inicjatorzy przedsięwzięcia. Projekt finansowany jest przez fundację mBank w ramach programu „Potęga”. Informacje i zapisy w Stowarzyszeniu Wspierania Talentów w Dąbrowie Górniczej (swt@poczta.onet.eu). Wstęp wolny. Artykuł Wejdź do pokoju matematycznych zagadek pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=39962
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Dąbrowa Górnicza – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim na Wyżynie Śląskiej, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Zajmuje powierzchnię 188,73 km² stanowiąc tym samym największe miasto województwa oraz 9 pod względem wielkości miejsce kraju.

Dabrowa Górnicza jest największym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego. Na jej terenie mieści się  największa huta stali ArcelorMittal Poland oddział Dąbrowa Górnicza, a także Koksownia Przyjaźń, Huta Bankowa czy huta szkła należąca do Saint-Gobain. Dąbrowa Górnicza należy do  sosnowiecko-dąbrowską Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Poza doskonale rozwiniętym przemysłem miasto poszczycić sie może wieloma zabytkami, takimi jak: bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z 1875 r.,  młyn z XVIII wieku w Ratanicach czy kaplica z XVIII wieku w Trzebisławicach.


Przez Dąbrowę Górniczą przwebiega droga ekspresowa S1, dwie drogi krajowe  - DK nr 86 i 94 oraz linia kolejowa nr 1 (Warszawa – Częstochowa – Katowice).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola