Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

WOŚP 2019. Co się będzie działo w dębowym mieście?

Data publikacji: 2019-01-10, Data modyfikacji: 2019-01-10
A A AWydrukDrukuj  
 
13 stycznia Dąbrowa Górnicza ponownie zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tym razem dla szpitali dziecięcych. Co się będzie działo w dębowym mieście? W Dąbrowie Górniczej orkiestrowe wydarzenia odbędą się nad Pogorią III, w Miejskiej Bibliotece Publicznej i w Strzemieszycach. Na ulice miasta wyruszy 400 wolontariuszy. O godz. 10.00 nad Pogorią III, stowarzyszenie Pogoria Morsuje zorganizuje wspólne morsowanie. Nie zabraknie też pokazu ratownictwa wodnego oraz porad, jak bezpiecznie zachowywać się na lodzie. Za datki będzie można posilić się żurkiem, przygotowanym przez przedstawicieli stowarzyszenia Inicjatywa Dąbrowska. W godz. 15.00-17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej dzieci pograć będą mogły w planszówki, do godz. 20.00 sklepik Pod Aniołem zaoferuje rozmaite ozdoby, rzeźby czy ręcznie robioną biżuterię. Będzie też loteria fantowa, porady diabetologiczne i mierzenie poziomu cukru we krwi, a także pokazy udzielania pierwszej pomocy. O godz. 15.00 przed budynkiem zagra Miejska Orkiestra Dęta, a o 19.15 zespół Niadara. Dzień zamknie pokaz ognia, który odbędzie się o godz. 20.00. W Strzemieszycach WOŚP zagra w filii MBP przy ul. Ofiar Katynia. Tam od godz. 15.00 czekać będą m.in. występy artystyczne, zabawy i konkursy dla najmłodszych, sceniczne talenty zaprezentują uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i podopieczni stowarzyszenia „Otwarte serca” oraz fundacji „Godne życie”. Będą licytacje, o godz.19 zagra zespół After Midnight, a o godz. 20.00 dzień zostanie zwieńczony wspólnym odśpiewaniem „Barki”. Tak dąbrowianie bawili się w zeszłym roku: WOŚP 2018. Dąbrowa Górnicza zagrała z Jurkiem Owsiakiem [ZDJĘCIA] Artykuł WOŚP 2019. Co się będzie działo w dębowym mieście? pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=41178
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Dąbrowa Górnicza – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim na Wyżynie Śląskiej, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Zajmuje powierzchnię 188,73 km² stanowiąc tym samym największe miasto województwa oraz 9 pod względem wielkości miejsce kraju.

Dabrowa Górnicza jest największym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego. Na jej terenie mieści się  największa huta stali ArcelorMittal Poland oddział Dąbrowa Górnicza, a także Koksownia Przyjaźń, Huta Bankowa czy huta szkła należąca do Saint-Gobain. Dąbrowa Górnicza należy do  sosnowiecko-dąbrowską Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Poza doskonale rozwiniętym przemysłem miasto poszczycić sie może wieloma zabytkami, takimi jak: bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z 1875 r.,  młyn z XVIII wieku w Ratanicach czy kaplica z XVIII wieku w Trzebisławicach.


Przez Dąbrowę Górniczą przwebiega droga ekspresowa S1, dwie drogi krajowe  - DK nr 86 i 94 oraz linia kolejowa nr 1 (Warszawa – Częstochowa – Katowice).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola