Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zakończył się remont dąbrowskiej porodówki. "Będziemy mogły rodzić w godnych warunkach"

Data publikacji: 2018-11-08, Data modyfikacji: 2018-11-10
A A AWydrukDrukuj  
 
W październiku w dąbrowskim szpitalu nie rodziły się dzieci. Tym razem powodem zamknięcia oddziału położniczo-ginekologicznego był remont, na który pacjentki czekały już od dawna.  W październiku trwał remont oddziału położniczo-ginekologicznego i neonatologicznego w ZCO Szpitalu Specjalistycznym im. Sz. Starkiewicza. Prace zakończyły się zgodnie z planem i na początku listopada oddano do użytku wyremontowane oddziały. – Remont na oddziale położniczo-ginekologicznym objął modernizację sal chorych, w których m.in. zostały wymienione wykładziny podłogowe, odnowione ściany. Zostały także utworzone węzły sanitarne co powinno w znacznym stopniu poprawić komfort pobytu pacjentek w oddziale. Oddział jest także systematycznie doposażany w sprzęt medyczny m.in. w nowe aparaty KTG – informuje szpitala. Po remoncie na oddziale położniczo-ginekologicznym jest 20 łóżek. Zakończył się remont oddziału położniczo-ginekologicznego i neonatologicznego w ZCO Szpitalu Specjalistycznym im. Sz. Starkiewicza – fot. ZCO Dąbrowa GórniczaZ kolei remont na oddziale neonatologicznym objął modernizację sal chorych, w których m.in. zostały wymienione wykładziny podłogowe, odnowione ściany. Oddziały zostały także doposażone w nowoczesny sprzęt m.in. stanowiska do resuscytacji noworodka, aparaty KTG, kardiomonitory, aparat do USG dla noworodków. – Wiele z moich znajomych omijało dąbrowską porodówkę szerokim łukiem, wybierając szpitale w sąsiednich miastach. Jednym z powodów były m.in. warunki jakie tu panowały. Cieszymy się, że wyremontowano te oddziały, ponieważ w końcu będziemy mogły rodzić w Dąbrowie w godniejszych warunkach – komentuje pani Katarzyna, pacjentka dąbrowskiego szpitala. Modernizacja oddziałów i zakup części sprzętu są finansowane z dotacji miasta (około 650 tys. zł), środków własnych ZCO, a także środków pozyskanych przez ZCO z WOŚP (około 720 tys. zł). Warto także dodać, że od stycznia do końca września w dąbrowskim szpitalu odbyło się 397 porodów. Artykuł Zakończył się remont dąbrowskiej porodówki. „Będziemy mogły rodzić w godnych warunkach” pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=38798
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Dąbrowa Górnicza – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim na Wyżynie Śląskiej, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Zajmuje powierzchnię 188,73 km² stanowiąc tym samym największe miasto województwa oraz 9 pod względem wielkości miejsce kraju.

Dabrowa Górnicza jest największym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego. Na jej terenie mieści się  największa huta stali ArcelorMittal Poland oddział Dąbrowa Górnicza, a także Koksownia Przyjaźń, Huta Bankowa czy huta szkła należąca do Saint-Gobain. Dąbrowa Górnicza należy do  sosnowiecko-dąbrowską Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Poza doskonale rozwiniętym przemysłem miasto poszczycić sie może wieloma zabytkami, takimi jak: bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z 1875 r.,  młyn z XVIII wieku w Ratanicach czy kaplica z XVIII wieku w Trzebisławicach.


Przez Dąbrowę Górniczą przwebiega droga ekspresowa S1, dwie drogi krajowe  - DK nr 86 i 94 oraz linia kolejowa nr 1 (Warszawa – Częstochowa – Katowice).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola