Belka
Niedziela, 18 Listopada 2018   imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zbliża się ZagłębieWood. Co nas czeka w trakcie festiwalu?

Data publikacji: 2018-09-02, Data modyfikacji: 2018-09-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Miuosh, Lao Che, Stanisława Celińska i Peter J. Birch wystąpią w czasie tegorocznej edycji ZagłębieWood. Co jeszcze nas czeka w trakcie festiwalu? Październik to w Dąbrowie Górniczej czas kultury, i to w najlepszym wydaniu. Przez cały miesiące dębowe miasto, już po raz siódmy, będzie ważnym punktem na mapie wydarzeń kulturalnych w województwie śląskim. Spektakle teatralne – m.in. „Scenariusz dla trzech aktorów” (z Janem Peszkiem, Andrzejem i Mikołajem Grabowskimi), koncerty muzyczne, spotkania autorskie i podróżnicze, wystawy oraz seanse filmowe – to wszystko składać się będzie na tegoroczną edycję ZagłębieWood. W czasie jednego z najważniejszych festiwali w regionie wystąpią m.in. Lao Che, Stanisława Celińska, Peter J. Birch i Miuosh. Ponad dwadzieścia festiwalowych imprez zagości w Pałacu Kultury Zagłębia, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Miejskim „Sztygarka” i klubie Komitywa. Rokrocznie przekrój artystów, występujących w trakcie ZagłębieWood, jest szeroki. Nie dziwi więc, że festiwal cieszy się wielką popularnością. W minionych latach publiczność miała m.in. okazję wysłuchać koncertów rodziny Waglewskich, Misi Furtak, Curly Heads, Marii Peszek, Natalii Przybysz, Pablopavo, Grzegorza Turnaua, Czesława Mozila, Renaty Przemyk, Raz Dwa Trzy, Zbigniewa Wodeckiego, Tymona Tymańskiego czy Piano. PL. Kunszt aktorski zapre zentowali Sonia Bohosiewicz, Olga Bończyk, Piotr Gąowski, Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski, Jan Frycz i Jan Peszek. Szczegółowy program festiwalu można znaleźć TUTAJ. Artykuł Zbliża się ZagłębieWood. Co nas czeka w trakcie festiwalu? pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=35724
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Dąbrowa Górnicza – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim na Wyżynie Śląskiej, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Zajmuje powierzchnię 188,73 km² stanowiąc tym samym największe miasto województwa oraz 9 pod względem wielkości miejsce kraju.

Dabrowa Górnicza jest największym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego. Na jej terenie mieści się  największa huta stali ArcelorMittal Poland oddział Dąbrowa Górnicza, a także Koksownia Przyjaźń, Huta Bankowa czy huta szkła należąca do Saint-Gobain. Dąbrowa Górnicza należy do  sosnowiecko-dąbrowską Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Poza doskonale rozwiniętym przemysłem miasto poszczycić sie może wieloma zabytkami, takimi jak: bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z 1875 r.,  młyn z XVIII wieku w Ratanicach czy kaplica z XVIII wieku w Trzebisławicach.


Przez Dąbrowę Górniczą przwebiega droga ekspresowa S1, dwie drogi krajowe  - DK nr 86 i 94 oraz linia kolejowa nr 1 (Warszawa – Częstochowa – Katowice).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola