Belka
Poniedziałek, 14 Czerwca 2021   imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konkurs na dyrektora dąbrowskiego szpitala rozstrzygnięty. Iwona Łobejko pokieruje ZCO

Data publikacji: 2019-06-30, Data modyfikacji: 2019-07-01
A A AWydrukDrukuj  
 
W wyniku konkursu na dyrektora Zagłębiowskiego Centrum Onkologii powołana na to stanowisko została Iwona Łobejko. Iwona Łobejko już oficjalnie została dyrektorem Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej. Do konkursu obok niej stanęło jeszcze dwóch innych kandydatów. – Podczas kampanii wielokrotnie powtarzałem, że zamierzam uporządkować sprawy szpitala i ogłosić konkurs na dyrektora Zagłębiowskiego Centrum Onkologii. Dziś na stanowisko powołałem Iwonę Łobejko – poinformował w piątek prezydent Marcin Bazylak. Wieloletnia dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu, obowiązki dyrektora ZCO pełniła od marca, kiedy na emeryturę przeszedł dotychczasowy dyrektor Zbigniew Podraza. Już w marcu, po objęciu obowiązków, Iwona Łobejko zapowiadała, że szpital ma szansę odzyskać płynność finansową w ciągu 3 do 5 lat. Podjęła też rozmowy z lekarzami na temat uzupełnienia składu personelu, aby poprawić sytuację pacjentów trafiających na SOR. Nowa dyrektor w planach ma też remonty i przebudowy, które znacznie wpłyną na jakość oferowanych przez szpital usług. – Pani dyrektor życzę powodzenia i trzymam kciuki, bo przed nią i pracownikami szpitala ogromne wyzwanie – podkreśla Marcin Bazylak. Iwona Łobejko – fot. mat. pras.Kim jest Iwona Łobejko? Iwona Łobejko od prawie 30 lat jest związana zawodowo z ochroną zdrowia. Absolwentka Wydziału Zarządzania i Marketingu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz podyplomowych studiów w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych i zarządzania projektami europejskimi na katowickiej Akademii Ekonomicznej. Doświadczenie zdobywała na różnych stanowiskach – od asystenta stomatologicznego, przez technika elektroradiologii, po funkcje kierownicze. Była między innymi dyrektorem Branżowej Kasy Chorych w Katowicach, dyrektorem szpitala powiatowego w Tarnowskich Górach, pracowała również w Biurze Terenowego Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w Katowicach. Przez prawie 11 lat była dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego numer 5 im. św. Barbary w Sosnowcu. Artykuł Konkurs na dyrektora dąbrowskiego szpitala rozstrzygnięty. Iwona Łobejko pokieruje ZCO pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=46250
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Dąbrowa Górnicza – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim na Wyżynie Śląskiej, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Zajmuje powierzchnię 188,73 km² stanowiąc tym samym największe miasto województwa oraz 9 pod względem wielkości miejsce kraju.

Dabrowa Górnicza jest największym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego. Na jej terenie mieści się  największa huta stali ArcelorMittal Poland oddział Dąbrowa Górnicza, a także Koksownia Przyjaźń, Huta Bankowa czy huta szkła należąca do Saint-Gobain. Dąbrowa Górnicza należy do  sosnowiecko-dąbrowską Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Poza doskonale rozwiniętym przemysłem miasto poszczycić sie może wieloma zabytkami, takimi jak: bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z 1875 r.,  młyn z XVIII wieku w Ratanicach czy kaplica z XVIII wieku w Trzebisławicach.


Przez Dąbrowę Górniczą przwebiega droga ekspresowa S1, dwie drogi krajowe  - DK nr 86 i 94 oraz linia kolejowa nr 1 (Warszawa – Częstochowa – Katowice).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola