Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kontynuacja czy rewolucja? Co wybiorą dąbrowianie? [KOMENTARZ]

Data publikacji: 2018-10-25, Data modyfikacji: 2018-10-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Po 12 latach sytuacja polityczna w Dąbrowie Górniczej może ulec zmianie. Na pewno zmieni się prezydent, ale tu nie chodzi tylko o nazwisko. Gra toczy się o wizję rozwoju tego miasta. Co wybiorą mieszkańcy? Przez 12 lat w Dąbrowie Górniczej rządził związany z lewicą, były wiceminister zdrowia w rządzie Marka Belki, Zbigniew Podraza. Był też murowanym kandydatem na urząd prezydenta miasta. Możliwe, że gdyby wystartował, to wybory w dębowym mieście zakończyłyby się na pierwszej turze. Ostatecznie Zbigniew Podraza zrezygnował, a na swojego następcę namaścił 40-letniego Marcina Bazylaka, swojego dotychczasowego zastępcę, który tworzył Strategię Rozwoju Dąbrowy Górniczej do roku 2020, a także był inicjatorem wielu projektów – m.in. Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego czy rewitalizacji śródmieścia (Fabryka Pełna Życia). Zbigniew Podraza: O Dąbrowę Górniczą jestem spokojny „Dąbrowa pełna życia” Marcin Bazylak po niezłej kampanii, spisał się dobrze i z wynikiem prawie 35 proc. wygrał pierwszą turę wyborów. Jeśli wygra 4 listopada, będzie to pewna kontynuacja poprzednika i obecnego rozwoju miasta, nastawionego m.in. na ogromne inwestycje i projekty, a także sprawy obywatelskie. Jest też zapowiedź uzdrowienia sytuacji szpitala i otwarty konkurs na stanowisko dyrektora. „Miasto równych szans” Na zwycięstwo ma również szansę 42-letni Robert Warwas. Poseł Prawa i Sprawiedliwości uzyskał ponad 25-procentowe poparcie. Startujący pod hasłem „Miasto równych szans” polityk zapowiada wiele zmian – m.in. obniżenie opłat za wodę oraz wywóz śmieci, zaprzestanie naliczania opłaty adiacenckiej, a także rozwój budownictwa komunalnego i wprowadzenie Programu Czyste Powietrze. Zdecyduje ten trzeci? Kluczowa będzie postawa wyborców Edwarda Bobera z KW Dąbrowska Wspólnota Samorządowa, który dość niespodziewanie zebrał ponad 22 proc. głosów. Bober pokazał, że „mrówczą” pracą w terenie można zaskarbić serca i głosy wyborców. Jeśli poprze któregoś z kandydatów, to może zdecydować o najbliższej przyszłości Dąbrowy Górniczej. Jedno jest pewne – czekają nas pasjonujące dni. Czy dąbrowianie zdecydują się na kontynuację? A może wybiorą nowe otwarcie i rewolucję? Tego dowiemy się po 4 listopada. Tip: W tym wpisie jest już dodana ankieta, odwiedź stronę, by wziąć udział w ankiecie. PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Wybory 2018. Znamy wyniki do Rady Miasta w Dąbrowie Górniczej Artykuł Kontynuacja czy rewolucja? Co wybiorą dąbrowianie? [KOMENTARZ] pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=38305
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Dąbrowa Górnicza – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim na Wyżynie Śląskiej, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Zajmuje powierzchnię 188,73 km² stanowiąc tym samym największe miasto województwa oraz 9 pod względem wielkości miejsce kraju.

Dabrowa Górnicza jest największym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego. Na jej terenie mieści się  największa huta stali ArcelorMittal Poland oddział Dąbrowa Górnicza, a także Koksownia Przyjaźń, Huta Bankowa czy huta szkła należąca do Saint-Gobain. Dąbrowa Górnicza należy do  sosnowiecko-dąbrowską Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Poza doskonale rozwiniętym przemysłem miasto poszczycić sie może wieloma zabytkami, takimi jak: bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z 1875 r.,  młyn z XVIII wieku w Ratanicach czy kaplica z XVIII wieku w Trzebisławicach.


Przez Dąbrowę Górniczą przwebiega droga ekspresowa S1, dwie drogi krajowe  - DK nr 86 i 94 oraz linia kolejowa nr 1 (Warszawa – Częstochowa – Katowice).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola