Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spacer po fabryce DEFUM - Fabryk Pełna Życia // Dąbrowa Górnicza // Factory DEFUM

 
Spacer po Dąbrowskiej Fabryce DEFUM… Będąc tam, czułem historię i ważność tego miejsca. Ciężko oddać słowami, co się czuje patrząc na taki obraz zniszczenia i opuszczenia… Montując film, wróciłem do chwili kiedy tam byłem…myślę, że oddaje on moje wrażenia. Polecam oglądać z dobrym dźwiękiem (słuchawki byłyby wskazane). Historia Fabryki DEFUM jest smutna, tak ja to odczuwam… Dzisiaj obszar DEFUM zamienia się w malpka fabrykę pełną życia. To miejsce znowu będzie służyć ludziom, choć w zupełnie innej formie. Chciałem uwiecznić fabrykę, zanim się zmieni. Lubię industrialne klimaty. Mam nadzieję, że takowy chociaż w części zostanie zachowany. Film powstał z potrzeby zachowania energii tego terenu i przekazaniu dalej choćby jej części… beautifulmessms malpka gmail.com

 


Beautiful Mess - Dance & Dron / Vlog
 
Data pliku video: 2018-12-03, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Dąbrowa Górnicza – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim na Wyżynie Śląskiej, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Zajmuje powierzchnię 188,73 km² stanowiąc tym samym największe miasto województwa oraz 9 pod względem wielkości miejsce kraju.

Dabrowa Górnicza jest największym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego. Na jej terenie mieści się  największa huta stali ArcelorMittal Poland oddział Dąbrowa Górnicza, a także Koksownia Przyjaźń, Huta Bankowa czy huta szkła należąca do Saint-Gobain. Dąbrowa Górnicza należy do  sosnowiecko-dąbrowską Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Poza doskonale rozwiniętym przemysłem miasto poszczycić sie może wieloma zabytkami, takimi jak: bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z 1875 r.,  młyn z XVIII wieku w Ratanicach czy kaplica z XVIII wieku w Trzebisławicach.


Przez Dąbrowę Górniczą przwebiega droga ekspresowa S1, dwie drogi krajowe  - DK nr 86 i 94 oraz linia kolejowa nr 1 (Warszawa – Częstochowa – Katowice).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola