Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Znany polityk odwiedził Zagłębie, by rozmawiać z mieszkańcami o ich wizji miasta i państwa

Data publikacji: 2018-10-30, Data modyfikacji: 2018-11-01
A A AWydrukDrukuj  
 
W miniony weekend w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie z Robertem Biedroniem, które zgromadziło blisko 700 osób. W ramach swojej trasy po Polsce, charyzmatyczny polityk odwiedził Dąbrowę Górniczą, gdzie jej mieszkańców pytał o to, w jakiej Polsce chcą żyć i tworzył z nimi elementy programu wyborczego. – Musimy skończyć z tym, że to politycy w swoich gabinetach piszą programy wyborcze. Że to oni wiedza najlepiej jak powinniśmy żyć, z kim sypiać, do jakiego kościoła chodzić, co czytać i jak wychowywać dzieci – mówił Robert Biedroń. Spotkanie miało formę otwartej dyskusji, a Robert Biedroń – jako jej moderator – stawiał pytania, zachęcał do formułowania konkluzji i po przegłosowaniu – umieszczania ich na tablicy. Tym samym, uczestnicy wydarzenia nie otrzymali gotowych rozwiązań. Co okazało się ważne dla uczestników spotkania? Mówiono m.in. o rozdzieleniu państwa od kościoła, ekologii czy obniżeniu stawki VAT za prąd i gaz. – Na podstawie tych założeń ze spotkań w miastach, będziemy tworzyć program. Oczywiście, nie wszystkie propozycje da się do niego wpisać, na pewno będą też takie, których nie da się zrealizować – tłumaczył polityk. Po zakończeniu części oficjalnej, polityk chętnie rozdawał autografy i fotografował się z uczestnikami. We wrześniu Robert Biedroń zrezygnował z ubiegania się o drugą kadencję w fotelu prezydenta Słupska i zapowiedział stworzenie nowego ruchu politycznego. Jak zapowiedział, konwencja programowa planowana jest w lutym 2019 roku. 1 of 10 Spotkanie z Robertem Biedroniem - fot. mat. pras. Spotkanie z Robertem Biedroniem - fot. mat. pras. Spotkanie z Robertem Biedroniem - fot. mat. pras. Spotkanie z Robertem Biedroniem - fot. mat. pras. Spotkanie z Robertem Biedroniem - fot. mat. pras. Spotkanie z Robertem Biedroniem - fot. mat. pras. Spotkanie z Robertem Biedroniem - fot. mat. pras. Spotkanie z Robertem Biedroniem - fot. mat. pras. Spotkanie z Robertem Biedroniem - fot. mat. pras. Spotkanie z Robertem Biedroniem - fot. mat. pras. Artykuł Znany polityk odwiedził Zagłębie, by rozmawiać z mieszkańcami o ich wizji miasta i państwa pochodzi z serwisu Twoje Zagłębie.

Pełna treść wiadomości na: twojezaglebie.pl/?p=38435
twojezaglebie.pl, Źródło artykułu: twojezaglebie.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Dąbrowa Górnicza – miasto na prawach powiatu położone w województwie śląskim na Wyżynie Śląskiej, na wschodnim krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Zajmuje powierzchnię 188,73 km² stanowiąc tym samym największe miasto województwa oraz 9 pod względem wielkości miejsce kraju.

Dabrowa Górnicza jest największym ośrodkiem przemysłowym Zagłębia Dąbrowskiego. Na jej terenie mieści się  największa huta stali ArcelorMittal Poland oddział Dąbrowa Górnicza, a także Koksownia Przyjaźń, Huta Bankowa czy huta szkła należąca do Saint-Gobain. Dąbrowa Górnicza należy do  sosnowiecko-dąbrowską Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Poza doskonale rozwiniętym przemysłem miasto poszczycić sie może wieloma zabytkami, takimi jak: bazylika Najświętszej Maryi Panny Anielskiej z 1875 r.,  młyn z XVIII wieku w Ratanicach czy kaplica z XVIII wieku w Trzebisławicach.


Przez Dąbrowę Górniczą przwebiega droga ekspresowa S1, dwie drogi krajowe  - DK nr 86 i 94 oraz linia kolejowa nr 1 (Warszawa – Częstochowa – Katowice).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola